افشای راز کنترل وزن و کاهش چربی با تغذیه و ورزش | تغذیه سالم

افشای راز کنترل وزن و چربی با تغذیه و ورزش

کتاب «کنترل وزن و کاهش چربی آسون با تغذیه و ورزش» نوشته دکتر آقاعلی قاسم نیان از طرف نشر ورزش روونه بازار کتاب شده. این اثر تلاش می کنه هدفی خاص رو به مخاطبان خود ارائه دهد تا کاهش وزن موندگار و دراز مدت اونا بدون داشتن آسیب، به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی شون برسه.

 

 

در مقدمه این اثر اومده: با در نظر گرفتن تغییر روش زندگی، افزایش رو به رشد رستورانا و فست فودها و کاهش جنب و جوش، هر روز به تعداد افراد چاق در جهان اضافه می شه. چاقی که امروزه به مشکل عمومی تبدیل شده، خیلی از فعالیتای روزمره زندگی رو دچار مشکل می سازه. این وسط تبلیغات شکلای جور واجور و اقسام داروهای لاغری از کانالای ماهواره ای و ایجاد روشای بسیار خطرناک و میانبر واسه کاهش سریع وزن از طرف شرکتای سودجو مزید بر دلیل شده که نگرانیا درباره افراد چاق زیاد شه.

 

کتاب «کنترل وزن و کاهش چربی آسون با تغذیه و ورزش» در هشت فصل به توضیح زیر تدوین و تألیف شده:

١- تغییر نگاه به مبحث اضافه وزن و چاقی

٢- عوامل موثر در ایجاد چاقی و تعیین وزن مطلوب

٣- کاهش وزن از راه ورزش

۴- راه و چاه هایی واسه موفق تر شدن برنامه های ورزشی

۵- فاکتورهای غذایی موثر برکنترل وزن

۶- ضعف و قوت رژیمای غذایی

٧- مواد غذایی کم کننده چربی

٨- کتاب تو یه نگاه و جداول

 

این کتاب رو نشر ورزش در ۲۰۰ صفحه به قیمت ۱۵ هزار تومن و در شمارگان هزار نسخه منتشر کرده.

 

مشخصات کتاب

موضوع: کم کردن وزن

نویسنده: آقا علی قاسم نیان

ناشر: ورزش

قطع: وزیری

سال انتشار: ۱۳۹۲

عرض: ۱۶.۴

ارتفاع: ۲۳.۷

قطر: ۰.۹

وزن: ۲۹۲

نوع جلد: نرم

تعداد صفحات: ۱۶۰

با انجام تغییرات فراوون "کنترل وزن" پوست انداخت!

کتاب «کنترل وزن و کاهش چربی آسون با تغذیه و ورزش» نوشته دکتر آقاعلی قاسم نیان دوباره از طرف نشر ورزش منتشر شد. ویراست جدید این کتاب با تغییراتی فراوون همراه س، طوریکه میشه ادعا کرد این کتاب به طور کامل پوست انداخته.

این اثر که تلاش می کنه هدفی خاص رو به مخاطبان خود ارائه دهد تا کاهش وزن موندگار و دراز مدت اونا بدون داشتن آسیب، به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی شون برسه، در ویراست اول با مشکلاتی در بخش ویراستاری محتوایی و ادبی روبه رو بود و حتی بعضی تصاویر به کاررفته در این اثر نوشته شده از کیفیت لازم بهره مند نبودن.

با در نظر گرفتن استقبالی که از همین ویراست اول انجام شد، نشر ورزش مشکلات این اثر نوشته شده رو تا اندازه زیادی برطرف کرد و حتی طرح روی جلد اونو هم با موضوع کتاب منطبق کرد.

این کتاب رو نشر ورزش در ۲۰۰ صفحه به قیمت ۱۵ هزار تومن و در شمارگان هزار نسخه منتشر کرده.

مخاطبان کتاب کنترل وزن و کاهش چربی آسون با تغذیه و ورزش با مضامینی مثل مشکلات کاهش سریع وزن، تعیین وزن مطلوب، علائم حمله قلبی، انتخاب میان وعده های سالم، کاهش وزن یا سونا و جکوزی؟! اهمیت پروتئین، پیشنهادایی واسه کاهش وزن مطلوب، گرسنگی کاذب، رژیم غذایی پریتکین، رها کننده های هورمون رشد، نوشیدنیای رژیمی کلاژنی و نقش تیروئید در چاقی آشنا می شن.

 

در بخشی از این کتاب نوشته شده: «چاقی به دو نوع هایپرپلازیک و هایپرتروفی تقسیم می شه. در چاقی هایپرپلازیک تعداد سلولای چربی زیاد می شه ولی در چاقی هایپرتروفی اندازه و حجم سلولا بزرگ تر می شن. تعداد اولیه سلولای چربی بدن هر فرد به رژیم غذایی مادر بستگی داره. کالری اضافی در طول مراحل تکامل می تونه به تشکیل و افزایش تعداد سلولای چربی برسه. از اونجا که افزایش تعداد سلولای چربی در دوران بزرگسالی به سختی اتفاق میفته، پس چاقی هایپرپلازیک در دوران کودکی شروع می شه.»

 

ویراست جدید این کتاب نسبت به ویراست قبلی، هیچ تغییری از نظر شمارگان، تعداد صفحات و قیمت اثر نداره.

 

فرآوری: مریم مرادیان نیری


منابع:

ایرنا

ایبنا

دابی شاپ

 

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *