افطار تا سحر را با این نوشیدنی سر کنید تا خوش اندام بمانید | طب ایرانی

افطار تا سحر رو با این نوشیدنی سر کنین تا خوش اندام بمونین

پیشنهاد می شه که واسه حفظ سلامت بدن خود و کاهش وزن از نوشیدن این چای غافل نشید.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ چای سبز به همراه نعناع و نارنج یه نوشیدنی فوق العاده حساب می شه که باعث پاکسازی بدن شده و افراد رو در کاهش وزن کمک میده. پیشنهاد می شه که واسه حفظ سلامت بدن خود از نوشیدن این چای غافل نشید.

چای سبزاز دیگه خواص چای سبز باید گفت که این چای باعث بهتر شدن متابولیسم بدن شده و به جذب چربی کمک می کنه. مصرف روزانه یه فنجون چای سبز می تونه خطر دچار شدن به مریضی قلبی، حمله مغزی، سرطان پوست، آرتریت روماتوئید، قند خون و فشار خون بالا، سرماخوردگی و آنفلانزا رو کم کنه.

نارنج به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و دارا بودن مواد مغذی یه میوه بسیار مهم حساب می شه. این میوه خالی از هرگونه چربی اشباع بوده و به دلیل فیبر بالا واسه آدمایی که اضافه وزن دارن بسیار مناسبه.هم اینکه نارنج اثر مثبتی رو روی ورم مفاصل، قلب و سرطان داره.

نعناعاین گیاه یه منبع غنی از پتاسیم، منیزیم، مس و آهنه که هضم غذا رو بهتر کنه. هم اینکه ارگانیسم بدن رو واسه چربی سوزی کمک میده و از نفخ شکم پیش گیری می کنه.

روش درست کردن این نوشیدنی فوق العاده:

۱لیتر آب رو ۲ تا ۳ دقیقه بجوشونین تا درجه گرما اون به ۸۰تا ۸۵ درجه سانتی گراد برسه. بعد ۵بسته چای سبز رو به اون اضافه کرده و اجازه بدین به مدت ۵ دقیق خنک شه.

پس از اون بسته های چای رو خارج کرده و نارنجای برش خورده با پوست رو به همراه چند برگ نعناع در اون بریزین.حال این مخلوط رو داخل ظرف در بسته ریخته و داخل یخچال بذارین. اجازه بدین طول شب رو در اونجا بمونه، یه فنجون از اونو قبل از هر وعده غذا بخورین.

.

منبع :